sobota 12. října 2013

Jak vychovat chuligána? - Zamyšlení na týden...Leták policie v Houstonu, stát Texas.Deset rad pro rodiče, jak nejlépe ze svého dítěte vychovat chuligána:
1. Odmalička byste měli dávat dítěti vše, co si jen bude přát!


2. Důsledně dělejte všechno za dítě! Když rozhází své věci, vy sami je zvedněte a ukliďte. Takto bude dítě přesvědčeno, že zodpovědnost za to, co dělá, nespočívá na něm, ale na okolí.

3. Svému dítěti nic nezakazujte! Dovolte mu číst a dívat se na cokoliv - musí přece všechno vyzkoušet. Pouze tak získá zkušenosti a pozná, co je pro něj dobré a co ne, zjistí, co je dobré a co zlé.

4. Smějte se jeho neslušným a hrubým slovům! Dítě si bude o sobě myslet, že je moudré a vtipné.

5. Neříkejte dítěti nic o Bohu! Jen ať si utvoří svůj vlastní názor.

6. Nesmíte dítěti říkat, že něco dělá špatně! Nikdy! Ještě by mohlo trpět pocitem viny.

7. S partnerem se hádejte vždy za přítomnosti dítěte! Připravíte ho předem na případný rozpad manželství a rozvod. Nebude z toho pak šokováno.

8. Dítěti dávejte tolik peněz, kolik bude chtít! Ať se má dobře.

9. Dítěti dopřejte veškerý komfort! Kdyby cítilo nějaký nedostatek, mohlo by to u něj vyvolat psychické potíže.

10. Své dítě vždy braňte! Není důležité, s kým se dostalo do konfliktu, ani kdo je jeho pravým původcem. Nesmíte dopustit, aby dítěti kdokoli učinil křivdu.

Jestliže z vašeho dítěte, navzdory uplatňování výše uvedených zásad, nevyroste chuligán, není vina na vaší straně. Udělali jste vše, co jen bylo možné, abyste své dítě zkazili.Obrázky: google.com


Žádné komentáře:

Okomentovat

Za všechny názory a komentáře vám předem děkuji, nenechám je bez odezvy a můžete mi věřit, že z každého jednoho mám velkou radost :-)