úterý 18. srpna 2015

Zefill - (Z) venku #9 - Olomoucký park (2. část) … 2015


Zdravím vás a přináším slíbenou 2. část fotografií z olomouckého parku :-) Opět můžete vidět, že fotky byly pořízeny na přelomu jara, nutno ale podotknout, že Olomouc vypadá krásně ve všech ročních obdobích ;-)

Na začátek jen výhled z okna, který mám v práci. Naprosto úchvatný strom!Ta zeleň je k nezaplacení...Tady můžete vidět kousek Leopoldina a věž, která mě i sestře vždycky připomíná pohádku Na vlásku, kde sídlila Locika :-)Známé schody - hned vedle Leopoldina...A tady krásná socha Panny Marie s Ježíškem na zahradě Leopoldina.

Pod sochou je krásná lucerna, která má hned pod držadlem zvonek a ten zvoní :-)Výhled nad hlavy stromů v parku z Locičiny věže :-)Jahodník...Na jednu stranu... být princeznou nemuselo být tak zlé :D Vždycky nějaká fajn věž, dobrý výhled... :DZde pohled na hlavní věž Dómu sv. Václava. Ale řeknu vám, z toho ochozu je rozhled naprosto bezkonkurenční! Aby taky ne, když je to nejvyšší místo v Olomouci :-)
Jak natahují hlavičky za sluncem...

Šeřík...
Flora a její promenáda v celé své kráse...


Tahle část mi úplně připomíná Centra Park v New Yorku :-)Jezírko s kachnami z druhého břehu...

Jak můžete vidět, pár členů kačeří společnosti se POŘÁD drží na ostrůvku :DAle abych je nepomlouvala všechny - tak někteří si šli i zaplavat :D
Je tam opravdu krásně...
V pozadí můžete vidět kousek chrámu sv. Michala...


A s dovolením sestřičky - její fotografie soch...Přiznávám, že nevím, co přesně mají být ti pánové zač, ale budu pátrat ;-)


A poslední fotografie je pohled na zeď vedle schodů Leopoldina a krásné rudé růže...
Tak, doufám, že se vám snad fotografie líbily a třeba někdy do Olomouce též zavítáte a mrknete se sami, jak je tu krásně ;-)

V příštím fotočlánku se můžete těšit na knižní chvilky v přírodě ;-)

Mějte se krásně!


Obrázky: 2015 © Anne Leyyd

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za všechny názory a komentáře vám předem děkuji, nenechám je bez odezvy a můžete mi věřit, že z každého jednoho mám velkou radost :-)