sobota 19. července 2014

Vyber si kříž - Zamyšlení na týden...


Jeden člověk si stěžoval Bohu, že nese příliš těžký kříž. Bůh ho zavedl do místnosti plné křížů a řekl, ať si tedy vybere „podle svého gusta“.

Člověk se procházel místností a tu zahlédl jeden malý kříž - sotva ho ale zvedl, zjistil, že je těžký jak olovo. Za chvíli zas narazil na další kříž, avšak když si ho nasadil na rameno, zjistil, že přesně v místě styku s ramenem má kříž ostrou špičku, ktará ho velmi bolestivě píchala do ramene.

A tak se mu něco nelíbilo na každém kříži. Žádný mu neseděl, žádný nebyl ten pravý.

Až úplně vzadu v místnosti našel jeden kříž, který nebyl ani velký ani malý. Zkusil ho, byl tak „akorát“. Nikde ho nedřel, perfektně mu seděl a dobře se mu nesl.

„Tento si vezmu,“ řekl Bohu.

Bůh se na něj s láskou podíval a odvětil: „Dobře. Ale… víš, že tohle je ten tvůj kříž, na který sis tak stěžoval?“Obrázek: pinterest.com
Zdroj: http://www.rahunta.cz/news/pribehy-o-krizi-/

2 komentáře:

  1. To je zajímavé :). Pěkný článek :)).

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. děkuju :-) tento krátký příběh mám moc ráda, protože v tak krátkém textu toho obsahuje TOLIK, že má jeden dlouho o čem přemýšlet :-)

      Vymazat

Za všechny názory a komentáře vám předem děkuji, nenechám je bez odezvy a můžete mi věřit, že z každého jednoho mám velkou radost :-)