neděle 14. září 2014

Sál s tisíci zrcadly - Zamyšlení na týden...


Kdesi v nějakém chrámu byl sál s tisíci zrcadly. Jednou se stalo, že do chrámu zabloudil pes a dostal se až do tohoto sálu. Když uviděl tisíc odrazů své vlastní podoby, začal vrčet a štěkat na své domnělé protivníky. I oni na něj cenili zuby a štěkali. To ho rozdráždilo ještě víc. To rozčilení ho tak vyčerpalo, že nakonec umřel.Za nějakou dobu se do stejného sálu s tisíci zrcadly zaběhl jiný pes. I on se viděl tisíckrát, ale na rozdíl od prvního přátelsky vrtěl ocasem. A tisíc dalších psů také vrtělo ocasem a radovalo se s ním. Povzbuzen a plný radosti opustil sál.

Tak a teď schválně? Jste pes číslo 1 a nebo pes číslo 2? Když se zamyslíte a zavzpomínáte na poslední týden či měsíc, jaké lidi kolem sebe máte?

Příroda má zájem o šťastné jedince, protože si víc váží této planety a lépe zacházejí s ostatními i s rostlinami. Čím je člověk šťastnější, tím víc se chce podělit o přebytek své radosti a tím větší je jeho zájem chránit přírodu a zkvalitňovat své vztahy.


Zdroj: www.laska-vztahy-duse.cz/news/sal-tisicu-zrcadel/
Obrázek: pinterest.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za všechny názory a komentáře vám předem děkuji, nenechám je bez odezvy a můžete mi věřit, že z každého jednoho mám velkou radost :-)